Станіслав Клих, український в'язень російської в'язниці, зазнав примусового психіатричного лікування

Україна, акція створена 19.12.2017, актуальна акція

Станіслав Клих, громадянин України, що був ув'язнений в Росії у 2014 р. зазнав примусового психіатричного лікування за рішенням керівництва в'язниці. Його мама проживає в Україні і не має можливості регулярно відвідувати сина через віддалене розташування в'язниці. Стан його здоров'я стрімко погіршується.

Станіслав Клих, якого з 3 березня 2017 року утримують у колонії містечка Верхньоуральськ Челябінської області в Росії, витримав 12-ти денне голодування в липні 2017 на знак протесту проти власного ув'язнення, яке стало результатом відверто нечесного суду. Унаслідок цього він став недобре почуватися та написав до керівництва в'язниці прохання про надання медичної допомоги через низький тиск та рівень гемоглобіну. Замість того, щоб направити його до звичайної медичної установи, керівництво в'язниці 28-го серпня перевело Станіслава Клиха до психіатричної лікарні міста Магнітогорськ, де його проти волі утримували до 8-го вересня.

В лікарні Станіслав Клих зазнав примусового психіатричного лікування: медперсонал багаторазово робив йому ін'єкції невідомих препаратів, що може розглядатися як тортури або жорстоке поводження. Його мати говорить, що унаслідок цього “лікування” він почувається “задерев'янілим”. Керівництво не повідомляє ані назву препарату, котрий примусово вводили Станіславу Клиху, ані мету, з якою це робилося.

Після перебування у психіатричній лікарні Магнітогорська Станіслав Клих схуд на 15 кілограмів. За свідченнями його матері, Тамари Клих, котра мала змогу відвідати його 10, 11 та 12 жовтня, Станіслав мав пролежні, п'ять з його пальців були сильно ушкоджені. Його мати повідомила Amnesty International, що її син поводився “як мала дитина”, був нездатний навіть самостійно вмитися. Медсестра з в'язниці повідомила Тамарі Клих, що після повернення з психіатричної лікарні, Станіслав Клих був нездатен керувати власними руками. Є побоювання, що Станіслав Клих так і не отримав необхідної медичної допомоги.

Станіслава Клиха утримують у Вєрхньоуральську, за більш ніж 2500 кілометрів від місця проживання його матері. Через це мама Станіслава Клиха з моменту затримання у 2014 році змогла відвідати сина лише двічі.

Вимагайте від влади Російської Федерації:

  • Негайно розкрити подробиці лікування та назви медичних препаратів, які примусово вводили Станіславу Клиху та забезпечити йому доступ до необхідної медичної допомоги, включно з оцінкою його психічного стану незалежним експертом;

  • Провести швидке, детальне, незалежне та неупереджене розслідування скарг Станіслава Клиха на тортури та жорстоке ставлення та забезпечити йому доступ до ефективного лікування;

  • Перевести Станіслава Клиха до в'язниці розташованої поблизу українського кордону та забезпечити йому можливість регулярно бачитись із власною матір'ю.

БУДЬ ЛАСКА, НАДІШЛІТЬ КЛОПОТАННЯ ДО 20 СІЧНЯ 2017 ДО:

Генеральний прокурор Російської Федерації

Юрій Яковлєвіч Чайка

Генеральна Прокуратура

вул. В. Дмітровка, буд.15a 125993 Москва

ГСП- 3

Факс: +7 495 987 5841/ +7 495 692 1725

Звертання: Шановний Генеральний прокуроре

Уповноважений із захисту прав людини в Російській Федерації

Татьяна Ніколаєвна Москалкова

Вул. Мясніцкая, 47 107084, Москва

Факс: +7 495 607 7470 / +7 495 607 3977

(для перевірки отримання факсу: +74956071854

Просимо надсилати копії до:

Голови федеральної служби виконання покарань м.Санкт-Петербург та Ленінградської області

Арсенальна набережна. буд. 7

Факс: +7 812 272 8331

Email: ufsin.spb@78.fsin.su

Додаткова інформація

Станіслав Клих та інший відповідач у цій справі Микола Карпюк були засуджені 26 травня 2016 року після відверто несправедливого судового процесу у Верховному Суді Чечні до 20-ти та 22-х років ув'язнення відповідно. Микола Карпюк був звинувачений у тому, що він організував та очолив банду бойовиків, які брали участь у конфлікті в Чечні в 1994-1996 роках та нібито вбили 30 російських військовослужбовців.

Станіслава Клиха звинуватили в участі у збройному формуванні. Обвинувачення базувалося на "зізнаннях" цих двох чоловіків, отриманих під тортурами, та на словах одного свідка, якого також засудили за вбивство російських військовослужбовців в Чечні.

Докази того, що Саніслав Клих та Микола Карпюк мають алібі, і не могли перебувати в Чечні під час цього конфлікту, судом до уваги не брались. Під час апеляційного слухання адвокати захисту надали докази того, що право обох чоловіків на справедливий суд було порушене, що суддя робив спроби тиску на присяжних, в якості аргументу наводився факт, що підсудні утримувалися у залі суду в клітці, за гратами, відповідно до російської практики, і це створило враження провини, несумісне з презумпцією невинності. Апеляційний суд погодився включити докази, що свідчать про алібі обох чоловіків, але підтримав обвинувачувальний вирок. Обом чоловікам було відмовлено у доступі до адвокатів, яких вони обрали самі протягом декількох місяців після затримання. Також вони стверджують, що їх катували для отримання зізнань.

Станіслав Клих повідомив своєму адвокату, що протягом перших декількох місяців після його арешту його по декілька днів позбавляли їжі та води та змушували стояти на колінах на гравії у дворі. Його примушували пити горілку до втрати свідомості та давали психотропні речовини. Його підвішували до грат в камері та били електричним струмом. Від серпня 2014 до вересня 2015 Станіслав Клих утримувався в одиночній камері, йому не дозволяли приймати відвідувачів.

Тортури та жорстоке ставлення, котрих зазнав Станіслав Клих під час утримання за гратами, спричинили серйозну шкоду його психічному здоров'ю. Він не мав психічних захворювань раніше, але під час судового процесу, який почався у жовтні 2015 року, виглядав як людина з серйозними порушеннями. В листопаді він порізав себе лезом у знак протесту проти відмови керівництва провести медичну експертизу. В жовтні 2015 під час окремого слухання звинувачення Клиха у тому, що він у залі суду вигукував образи на адресу, він заявив, що не пам'ятає дати свого народження, а потім оголосив, що відмовляється від послуг адвоката захисту та бажає, щоб його захистом займався Стас Міхайлов – російська поп-зірка. Всі прохання провести Станіславу Клиху незалежну психіатричну експертизу були відхилені, а судові криміналісти визнали його психічно здоровим і здатним відповідати перед судом.

Суд над Миколою Карпюком та Станіславом Клихом є одним з багатьох судових процесів над громадянами України, що проходили в Росії протягом останніх трьох років: у серпні 2015 року Олег Сєнцов та Олександр Кольченко були засуджені до великих термінів позбавлення волі за необгрунтованими звинуваченнями в тероризмі, судовий процес пройшов зі значними порушеннями.

(https://www.amnesty.org/en/documents/eur46/2325/2015/en/) У березні 2016, Надію Савченко засудили на 20 років позбавлення волі за звинуваченнями у нібито вбивстві двох російських журналістів в Луганській області (https://www.amnesty.org/en/documents/eur46/3710/2016/en/). Надію Савченко звільнили згідно з президентським помилуванням в рамках Російсько-українського обміну полоненими, і вона була присутня на слуханнях 26 жовтня 2016 року в Москві. Ці надзвичайно заполітизовані процеси є причиною серйозного занепокоєння щодо упередженості та несправедливості судів у Російській федерації.

Усі справиВІЗЬМІТЬ УЧАСТЬ У АКЦІЇ ТЕРМІНОВОЇ ДОПОМОГИ!

І/або
Я хочу отримувати інформацію про нові акції термінової допомоги на свою електронну пошту або через SMS

Чи хотіли б ви оперативно допомагати людям, життя яких знаходиться у небезпеці?

Кожних 2 тижні ми надсилатимемо вам коротке повідомлення про справи людей, які потребують вашої допомоги.

Ви зможете:

  • роздрукувати та надіслати звернення до влади,
  • або залишити свій підпис під он-лайн петицією з вимого звільнити в'язня або зупинити переслідування (у цьому випадку ми надішлемо листа від вашого імені).

Ми готуємо ваш лист. Зачекайте, будь ласка…

Переглянути звернення, яке ми надсилаємо

Адреси для звернень:

Ми вимагаємо:

  • Негайно розкрити подробиці лікування та назви медичних препаратів, які примусово вводили Станіславу Клиху та забезпечити йому доступ до необхідної медичної допомоги, включно з оцінкою його психічного стану незалежним експертом;
  • Провести швидке, детальне, незалежне та неупереджене розслідування скарг Станіслава Клиха на тортури та жорстоке ставлення та забезпечити йому доступ до ефективного лікування;
  • перевести Станіслава Клиха до в'язниці розташованої поблизу українського кордону та забезпечити йому можливість регулярно бачитись із власною матір'ю