×

текст звернення знайти людину
Міністр внутрішніх справ України
Арсен Аваков
Міністерство внутрішніх справ України
вул. академіка Богомольця 10
м. Київ, 01024
Україна

Шановний пане Міністре,

Пишу Вам щодо ймовірного затримання батальйоном "Айдар" Олександра Мінченка. Вранці 21 липня Олександр Мінченок разом з бабусею Марією Наумовою їхав машиною з Лисичанська (місто в Луганській обл.) до Харкова. Він подзвонив батькам та повідомив, що вони минули контрольно-пропускний пункт, який контролюється про-російськими сепаратистами поблизу Северодонецька. Через пів години після цієї розмови невідома особа подзвонила батькам Олександра та, не представившись, повідомила, що їхнього сина заарештували та забрали до прокуратури. Більше зв’язатись ні з Олександром, ні з невідомою особою так і не вдалось.

Катерина та Юрій Наумови, батьки Олександра, вирушили до останнього відомого місця перебування сина, де їм повідомили, що він був затриманий батальйоном «Айдар». Цей батальйон є одним з тридцяти так званих добровольчих батальйонів, що з’явились в результаті українсько-російського конфлікту як частина про-українських сил. Бійці «Айдару», що були на місці, заявили, що Олександра вже відпустили поблизу м. Старобельськ, що знаходиться неподалік Луганська.

Бабуся Олександра стверджує, що їх зупинив чоловік у військовому, проте вона не пригадує, яку саме символіку він мав. Батьки розповіли Amnesty International, що їхню машину Mitsubishi Pajero згодом бачили на вулицях м. Старобельська. Мама Олександра також спілкувалась з про-російськими сепаратистами, від яких дізналась, що територію, на якій зник її син, контролюють українські сили, а саме «Айдар», «Луганськ-1» та «Донбас».

Особливі прикмети Олександра: ріст – 180см, помітний хірургічний шрам на плечі та одній з гомілок.

Я закликаю Вас негайно встановити подальшу долю Олександра, його місцеперебування та гарантувати йому безпеку. В разі, якщо він затриманий, невідкладно забезпечити йому адвокатські послуги, повідомити про обвинувачення в передбаченому кримінальним кодексом злочині або ж негайно звільнити його, а також швидко, неупереджено та ефективно розслідувати обставини зникнення Олександра, відповідно до міжнародного права, не забуваючи про те, що арешт можливий лише за умови суворого дотримання закону та особами компетентними або ж такими, що мають дозвіл вчиняти такі дії.

З повагою,
¶action.close