На неї полюють через колір її шкіри

Малаві, акція створена 17.10.2016, актуальна акція

Енні Альфред – звичайна дівчинка з Малаві, проте деякі люди вірять, що її тіло має магічні властивості. Енні народилася з альбінізмом – спадкову особливість, що проявляється у недостатній пігментації шкіри. Як і багато людей з альбінізмом у Малаві, Енні може стати об'єктом полювання та бути вбитою за частини свого тіла, тому що деякі люди вважають, що це принесе їм багатство. У небезпеці – тисячі таких, як Енні.

Енні Альфред – звичайна дівчинка з Малаві. Друзі та родина її обожнюють. Їй 10 років і вона мріє стати медсестрою, коли виросте. Але вона може ніколи не втілити свої мрії у життя – через людей, які вірять, що її тіло наділено магічними властивостями. Ці люди думають, що вона – не-людина. Вони називають її «привидом» або «грошенятами». Вони хочуть вкрасти її волосся, або навіть гірше – її кістки.

Енні народилася з альбінізмом – спадковою особливістю, що не дозволяє її організму виробляти достатньо кольору, або меланіну, щоб захистити її шкіру від сонця. Близько 7-10 тисяч людей у Малаві також мають цю особливість. І перед ними усіма стоїть загроза бути впольованими та вбитими людьми, які вважають, що їх частини тіла принесуть їм багатство.

З листопада 2014 року кількість нападів на людей з альбінізмом стрімко зросла. Тільки у 2015 році було зафіксовано 45 випадків вбивств або замахів на вбивство та викрадень.

Таким, як Енні, ніде ховатися. Їх викрадають не тільки злочинці, а й власні родичі. Вони вважають, що люди з альбінізмом – це золото, яке можна поцупити та продати. Енні та таким як вона мають бути захищені законом.

Додаткова інформація

Вбивства людей з альбінізмом у Малаві заполонили світові заголовки на початку 2016 року. Ось п’ять фактів, що допоможуть вам розібратися з історіями, що їм передували.

1. Альбінізм – це спадкове захворювання шкіри.

Альбінізм – це спадковий генетичний стан, що перешкоджає виробленню організмом достатнього кольору, або меланіну, для захисту шкіри від сонця. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, він уражає 1 з 1500 - 5000 осіб у країнах Африки на південь від Сахари. Це більше, ніж у Північній Америці та Європі, де альбінізм уражає 1 з 1200 осіб. Близько 7000 - 10 000 людей з альбінізмом проживають у Малаві.

«Я знаю, чому в мене біла шкіра: так Бог створив мене. Я не відчуваю ніякої різниці, але деякі з моїх друзів дискримінують мене» (Енні Альфред, 11 років).

2. Люди з альбінізмом відчувають серйозну дискримінацію та інші порушення прав людини.

Люди з альбінізмом часто стикаються з глибоко вкоріненою дискримінацією. Як результат, вони не мають таких можливостей для освіти та охорони здоров’я, що мають інші. Таке нерівне ставлення підсилюється забобонами та помилковими переконаннями. У Малаві деякі гадають, що в кістках людей з альбінізмом є магія, що може зробити інших багатими. Багато хто згоден платити величезні гроші за їхні частини тіла, тим самим забезпечуючи процвітання жахливої торгівлі людськими кістками. Ця торгівля зумовлена попитом, що зростає, на частини тіла у Південній та Східній Африці. ООН зазначила, що в період із 2000 до 2013 року вона отримала 200 повідомлень про ритуальні напади на людей з альбінізмом у 15 країнах, і всі з африканського континету.

«Дитину моєї двоюрідної сестри прозвали привидом, що означало, що вона принесе невдачу школі. У результаті вона залишила школу. Моя двоюрідна сестра боялася йти скаржитися до школи. У неї ще шестеро дітей з альбінізмом» (жінка, яка звернулася до Amnesty International у лютому 2016).

3. Згубні переконання про людей з альбінізмом зберігаються по всьому Малаві – і це є корінням насильства, спрямованого проти них.

Багато людей вважають, що альбінізм заразний – це не так. Вони гадають, що кістки людей з альбінізмом містять золото, і готові вбивати і грабувати могили задля цього. Інші вірять, що альбінізм викликано безбожництвом або є покаранням богів. Серед численних образ, спрямованих на людей з таким станом шкіри, є: «привид», «золото» і «гроші».

«Люди кажуть, що продадуть мене. Хтось сказав, що я коштую 6 млн, квачі ($ 10 000 ). Я боляче відчував, що на мене може бути навішений цінник» (чоловік з альбінізмом, лютий 2016).

4. Ті, хто нападають на людей з альбінізмом, це і злочинці, і члени сім’ї.

Ті, що живуть з альбінізмом у Малаві, мають мало безпечних місць, куди вони можуть піти. Спонукувані високими цінами на частини тіла, злочинні угрупування полюють на людей з альбінізмом. Члени сімей теж змовляються або навіть провокують такого роду напади. У січні 2016 року понівечене тіло Юніс Фірі, віком 53 роки, було знайдено в Національному парку Касунгу, в Замбії. Поліція зазначила, що її обдурили рідний брат та двоє інших чоловіків. Вони взяли її в поїздку національним парком, де вбили її та відрізали частини тіла.

«Здебільшого люди, які нападають (на людей з альбінізмом), – близькі родичі…Я зустріла одну матір в Чітіпі, що зі страху переховувала своїх дітей. У результаті діти не ходили до школи» (жінка, що звернулася до Amnesty International у лютому 2016).

5. Кількість нападів, пов’язаних з альбінізмом, зросла з 2014 року.

Кількість нападів на людей з альбінізмом у Малаві збільшилася за останні роки. Щонайменше 18 осіб було вбито й ще п’ять осіб пропали без вісті з листопада 2014 року. У 2015 році зафіксовано 45 повідомлень про фактичне вбивство або замах на вбивство і викрадення. Тисячі людей – особливо дітей – живуть у страху, не бажаючи йти до школи або до інших місць через те, що їх можуть викрасти і вбити. Тільки у квітні 2016 року було вбито четверо людей з альбінізмом. Серед них були хлопчик-підліток і дівчинка-немовля. Вітні Чілумфа у віці трохи менше 2-х років була викрадена зі свого будинку, коли вона спала зі своєю матір’ю. Частини її тіла та одяг було знайдено днями пізніше на сусідньому пагорбі.

Малавійський уряд повинен захищати життя людей з альбінізмом. Він може розпочати належним чином виділяти ресурси для поліції, щоби вона могла ефективно боротися з цими злочинами. Діяти треба вже сьогодні.

Усі справиВІЗЬМІТЬ УЧАСТЬ У АКЦІЇ ТЕРМІНОВОЇ ДОПОМОГИ!

І/або
Я хочу отримувати інформацію про нові акції термінової допомоги на свою електронну пошту або через SMS

Чи хотіли б ви оперативно допомагати людям, життя яких знаходиться у небезпеці?

Кожних 2 тижні ми надсилатимемо вам коротке повідомлення про справи людей, які потребують вашої допомоги.

Ви зможете:

  • роздрукувати та надіслати звернення до влади,
  • або залишити свій підпис під он-лайн петицією з вимого звільнити в'язня або зупинити переслідування (у цьому випадку ми надішлемо листа від вашого імені).

Ми готуємо ваш лист. Зачекайте, будь ласка…

Ви також можете допомогти у цій справі, надіславши звернення на Twitter або звичайною поштою.

Переглянути звернення, яке ми надсилаємо

Адреси для звернень:

  • Професору Артуру Петеру Мутаріка: Президенту Республіки Малаві

Ми вимагаємо:

  • захистити людей з альбінізмом від вбивств